piątek, 1 maja 2009

... i Znajomi (1)

Jak już xmas_eve wspomniała, oprócz Krewnych Koty posiadają też kilkoro Znajomych. Tak się niestety niefortunnie składa, że właściwie znają ich tylko ze słyszenia i z opowieści podsłuchiwanych podczas wizyt Opiekunów tychże Znajomych u xmas_eve. Być może jest więc tak, że są to bardziej Znajomi xmas_eve niż Kotów Trojga?
Tak czy inaczej, xmas_eve poczuła się w obowiązku przedstawić Znajomych, zanim przejdzie do opisywania innych historii. Oto więc oni, w telegraficznym skrócie:

IwoIwo jest rodowodowym kotem syberyjskim. Mieszka u kol. O., daleko hen, za estakadą. Kol. O. dostała kota Iwo w prezencie na swoje kolejne osiemnaste urodziny. Iwo został przez nią namierzony w Internecie. Jego zdjęcie zaprezentowane było na stronie www jego macierzystej hodowli. Grupa osób lubiących kol. O. dokonała zrzutki pieniężnej, w wyniku której uzbierano kwotę potrzebną na zakup kocięcia, a kol. P. (znany też jako B.) wyruszył pociągiem do Stolicy, by Iwo odebrać i przywieźć go do 3M wraz z rudym braciszkiem, którego na stronie www wypatrzyli inni mieszkańcy 3M. Z braciszkiem niestety Iwo nie utrzymuje kontaktu, tak się jednak złożyło, że bardzo szybko zyskał przyszywanego brata w osobie psa Leona.

Leon


Leon jest psem rasy golden retriever. Mieszka razem z kotem Iwo hen za estakadą. Ponieważ jego Państwo pasjonują się chodzeniem i można powiedzieć, że zajmują się nim wyczynowo, Leon często wyrusza z nimi na dalekie piesze wyprawy po polach i lasach. Z tych ostatnich przynosi w swym futrze całe zastępy kleszczy, dlatego jego Pani, kol. O. zaopatrzyła się ostatnio w specjalny przyrząd służący do usuwania z rożnych zakamarków leonowego ciała tych wyjątkowo niesympatycznych stworzeń.

Magus

Skoro już o psach mowa, największym psem jakiego zna xmas_eve, Koty i pies Niuniek, jest Magus. Magus jest psem rasy bernardyn. Mieszka wraz ze swym Państwem, kol. M i kol. P., w Baninie, nieopodal lotniska. Magus ma jedno oko niebieskie, jest szczupły w talii i posiada śmieszne paluchy na tylnych kończynach. Lubi uprawiać przydomowy ogródek, przy czym skupia się głównie na kopaniu grządek. Któregoś roku oddał się temu zajęciu tak zapamiętale, że kol. M. zmuszona była ogródek zlikwidować, bo chociaż ziemia była nieustannie spulchniona, to uprawy tego nie przeżyły. Magus, podobnie jak Stefek, ma w sobie coś z kangura. Wybija się pionowo w górę i falując uszami wyskakuje jak piłka ponad ogrodzenie posesji. Magus kocha wszystkich z wyjątkiem Pani Opiekunki do Dziecka. Powody jego niechęci do niej pozostają niezbadane.

Fifka

Tak jak Magus jest największym psem znanym xmas_eve i spółce, tak Fifka jest najmniejszym (a może najszczuplejszym?) kotem, z jakim mieli kiedykolwiek do czynienia. Fifka mieszka z kol. I. na Zaspie. Jest kotką wyjątkowo rozmowną i komunikatywną. Kol. I. powiedziałaby pewnie, że czasem aż za bardzo. Swego czasu Fifka miała romans z pewnym również rasowym kocim kawalerem. Z tego związku urodziło się czworo dzieci, troje szarych krótkowłosych i jedno białe długowłose. Podobnie jak Iwo, Fifka też ma przyszywane psie rodzeństwo. Jej przybraną siostrą jest Beza.

Beza


Beza jest psem rasy labrador retriever koloru biszkoptowego. Kiedy xmas_eve pierwszy raz ją zobaczyła, Beza była szczeniakiem żywcem wyjętym z reklamy papieru toaletowego Velvet i leżała rozkosznie na boczku pod kaloryferem w kuchni. Potem Beza urosła i stała się całkiem dużym labradorem. Kiedyś xmas_eve doszła do wniosku Beza jest wymarzonym psem na spacery, bo chodzi bez smyczy przyklejona niemal do łydki swojego przewodnika. Xmas_eve i kol. I. próbowały Bezę zaprzyjaźnić z psem Niuńkiem, ale wyszła z tego tylko awantura, bo Beza próbowała Niuńka zdominować. W sumie miała prawo, bo rzecz działa się na jej prywatnej działce rekreacyjnej. Z drugiej strony jednak, gość cham, ale swoje prawa ma. Gość cham się odgryzł. Już więcej razem na działkę nie wyjechali.

cdn.

3 komentarze:

  1. Fifka śliczna, ale jak xmas_eve chciałaby poznać jeszcze jedną BARDZO chudą kotkę, to chętnie zapoznam xmas_eve z Łucją..:D.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie pozna :-)Rzadko ma do czynienia z chudymi kotami ...

    OdpowiedzUsuń
  3. Szczupły w talii po pańci:D

    OdpowiedzUsuń