środa, 2 września 2009

Balasy

Wbrew pozorom, nie będzie to wpis o kupie.

:-D

Pewnego dnia do pracy xmas_eve przyjechała drukarka, czy jakiś inny sprzęt. Przyjechała w dużym kartonie, a ponieważ karton był większy niż ów sprzęt, wypełniony był takimi pseudo-styropianowymi piankami, żeby się sprzęt w nim nie majtał.

Koledzy xmas_eve chcieli pianki wyrzucić razem z kartonem, ale jak xmas_eve pianki zobaczyła, powiedziała: "Nie wyrzucajcie ich, ja je wezmę dla kotów!", po czym poszła na spotkanie, czy inny tego typu iwent. Po powrocie zastała przy swym biurku wielki karton pełen piankowych balasów. Normalnie dla kota to tak, jak takie baseny, które dzieci mają w przechowalniach w centrach handlowych, tylko że dzieci mają je z plastikowymi kulkami.

Ponieważ zbliżała się pora końca pracy, a xmas_eve zwykła wychodzić punktualnie, chwyciła więc worek na śmieci i czym prędzej naładowała piankowych balasów, ile się dało. Przyszła do domu, triumfalnie wsypała część balasów do kosza z lnianą wyściółką made by Jysk i czekała na reakcję Kotów. Oczywiście, oczekiwała aplauzu, braw, radości, oznak uwielbienia i wdzięczności za tak wspaniały prezent, jakim jest cały worek piankowych balasów wypełniających do kartonów.

Tymczasem, prezent przyjęty został z rezerwą. Koty najpierw obwąchały kosz wraz z zawartością, a następnie zaczęły ostrożnie przechadzać się po jego krawędzi, bardzo uważając, by nie dotknąć łapą piankowych balasów. Xmas_eve chciała zachęcić Koty do skorzystania z nowej atrakcji, więc powkładała jednego po drugim do kosza. Jeden po drugim z kosza wyprysnęły, jak tylko poczuły pod łapami styropianową piankowość, po czym zaczęły ostentacyjnie kosz ignorować.

Az do dziś. Dziś wieczorem Teofil wspiął sie na krawędź kosza i wszedł do środka. Leży tam do tej pory, co jakiś czas zmienia pozycję szeleszcząc i zagrzebuje się coraz głębiej w balasową zawartość.

2 komentarze:

  1. A ja tak sobie pomyślałem jakimś pokrętnm skojarzeniem... Ciekawe czy koty lubią popcorn? Kupy chyba tak, ale czy popcorn?

    OdpowiedzUsuń