niedziela, 28 marca 2010

Wymówki

Kol. G. powiedziała wczoraj na spotkaniu towarzyskim (bardzo udanym zresztą), które odbyło się w jej domu, że xmas_eve za rzadko umieszcza wpisy na tym blogu. Xmas_eve jest tego absolutnie świadoma. Niejednokrotnie czuje się winna, kiedy przez dłuższą chwilę nie aktualizuje bloga. Winna wobec siebie i wobec Czytelników.

Wobec siebie, bo skoro twierdzi, że pisanie jest jej życiowym powołaniem i chciałaby móc na nim zarabiać, powinna "praktykować" tak dużo, jak tylko się da. W końcu przecież trening czyni mistrza, lub practice makes perfect, jak mawiają Anglosasi, lub practice makes purrfect, jak powiedziałby kot Simona.

Wobec Czytelników, bo skoro wie, że ich ma, to pod żadnym pozorem nie powinna ich zaniedbywać i nie powinna dopuszczać, dla własnego dobrego samopoczucia, by w analize Google'a strzałka pokazywała w dól, zamiast w górę.

Xmas_eve ma na swoje rzadkie pisanie trzy wymówki:

- ma wrażenie, że nie ma akurat nic ciekawego do powiedzenia, albo to, co ma do powiedzenia jest na zbyt niskim poziomie, poniżej poprzeczki, którą ustawiła sobie mentalnie w tym blogu.

- ma tak zwanego doła i nie chce jej się ruszyć ani ręką ani nogą, a co dopiero palcem na klawiaturze.

- Stefan robi konkurencję laptopowi i xmas_eve nie dosięga do klawiatury.Xmas_eve obiecuje, że będzie jak najrzadziej odwoływać się do wyżej wymienionych wymówek i że weźmie się do roboty.