sobota, 17 września 2011

Powrót Edka marnotrawnego

Xmas_eve spieszy donieść, że kot Edek się odnalazł. Nie było go dokładnie miesiąc. Podczas tego miesiąca przebywał na gigancie w Dywitach. Co robił, gdzie i z kim - tego się już pewnie nie dowiemy.

Edek zaginął 12 sierpnia. Wtedy to postanowił zażyć wolności i uciekł swojej podwładnej, która, chcąc zrobić mu przyjemność, wyprowadziła go w szelkach i na smyczy przed klatkę. Edek skorzystał z jej chwilowej nieuwagi, wyrwał się i prysnął w ciemną noc. Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań ślad po nim zaginął na wiele dni. Rozwieszone zostały ogłoszenia o jego zaginięciu (wielkie dzięki za pomoc dla Karoliny z Olsztyna!), jednak nie było żadnego sygnału, że ktoś go widział, ani że go przygarnął. Edek przepadł jak kamień w wodę.

W niedzielę 28 sierpnia xmas_eve pojechała z A. do Dywit i razem przeprowadziły wymyśloną przez A. akcję, która polegała na tym, iż przeszły się po okolicy i do każdej prywatnej skrzynki na listy wrzuciły ogłoszenie o zaginięciu Edka, wydrukowane na pasku papieru. A. uznała, że taka akcja może być skuteczniejsza niż rozwieszanie ogłoszeń, bo ogłoszenia przyklejone na słupie nie wszyscy czytają, a skrzynkę na listy sprawdza każdy. Gdy wracały do domu, do A. zadzwoniła pani, która właśnie znalazła w swojej skrzynce informację o Edku i spieszyła donieść, że parę dni wcześniej na swojej posesji natknęła się na Edkowe szelki wraz ze smyczą. To kazało przypuszczać, że Edek bryka po okolicy i w jakiś nieznany sposób pozbył się uprzęży.

Minęło kilka kolejnych dni bez żadnego nowego sygnału, aż tu nagle, zupełnie nieoczekiwanie, Edek pojawił się w pobliżu bloku, w którym mieszka mama A. Został rozpoznany przez rodzinę, nie pozwalał jednak się do siebie zbliżyć. Trzymał się w bezpiecznej odległości od ludzi. Widziano, że włóczy się w towarzystwie kumpli, pewnie poznanych na gigancie.

Najwyraźniej wolność się Edkowi spodobała, bo nie chciał podejść nawet do swojej podwładnej, która przyjechała tak szybko, jak to było możliwe i dwa weekendy pod rząd próbowała wszelkich możliwych sztuczek, żeby go przekonać do powrotu do domu. Na próżno. Edek, zasmakowawszy wolności, ani myślał wracać i nie dawał się złapać ani po dobroci ani podstępem.

Jeden z sąsiadów mamy A. okazał się jednak sprytniejszy od Edka i pewnego dnia, zauważywszy go na śmietniku, zgarnął go (jak tego dokonał, tego xmas_eve niestety nie wie, ale chyli czoła) i odstawił do mieszkania mamy. A. czym prędzej po niego pojechała i tym sposobem, dokładnie miesiąc po pryśnięciu na giganta, w poniedziałek 12 września, Edek powrócił do Tczewa. Podobno schudł nieco i nie był najczyściejszy, ale za to cały i zdrowy.

:)

9 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam za balagan ale z komorki zle wysylaja sie posty. Wyglada lepiej jak po diecie 1000 kalorii wiec drogie Panie zamiast polykac tasiemca (brrrr!...) moze lepiej udac sie na giganta ;)
  Kumple, alkohol, laski... wakacje 2011 na pewno bedzie milo wspominal :)
  Tyle tylko chcialem, gratulujac szczesliwego finalu... ide do Zatoki po piwo i chipsy ;)sie posty. Wyglada lepiej jak po diecie 1000 kalorii wiec drogie Panie zamiast polykac tasiemca (brrrr!...) moze lepiej udac sie na giganta ;)
  Kumple, alkohol, laski... wakacje 2011 na pewno bedzie milo wspominal :)
  Tyle tylko chcialem, gratulujac szczesliwego finalu... ide do Zatoki po piwo i chipsy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co ty tu tak narozrabiałeś, Wojtku? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... Ciekawe, czy jest zadowolony z powrotu? Będziemy czekać na kolejne informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No na tym zdjeciu nie wyglada jakby byl zadowolony ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością podwładna Edka odetchnęła z ulgą, tego można być pewnym. Czy Edek też? Po minie widać, że raczej nie, wygląda na wkurzonego. Chudy jest jak ten mój Chudy z ogrodu, co to karmić się karmi, mieszka, ale adoptować się nie chce. Nie ciągnie go do mieszkania.
  dobrze, że sąsiad odłowił Edka przed chłodami, bo gigant gigantem, ale jak na dworzu siąpi i jest 5 stopni ciepła to najtwardsi pękają ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie, Wiewiorko, Edek nie wiedzial co czyni broniąc sie przed schwytaniem, jeszcze mu po prostu nigdy tyłek porządnie nie zmarzl ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Swoją drogą uparty i zawzięty ten Włóczykij, żeby tak przed własną A. zwiewać! Łobuz jeden!
  Pozdrawiam i polecam się na przyszłość, chociaż mam nadzieję, że to ostatni gigant Edka:)
  K. z O.

  OdpowiedzUsuń