wtorek, 25 czerwca 2013

Na straży

Sporo czasu spędzam ostatnio pilnując jej butów. Nie wynika to wcale z faktu, że sprawiła sobie nowe, na które trzeba mieć oko, by nie ukradli. Rzecz w tym, że buty, podobnie jak i Ona, są teraz dużo częściej w domu. Przestała wychodzić z samego rana i wracać pod wieczór, zostawiając nas samych na całe dnie. Nie zrywa się już bladym świtem, no chyba, że poprosimy o napełnienie misek. Siedzi za to wieczorami do późna, czasem nawet do trzeciej w nocy, a my nie możemy się doprosić, by wyłączyła już ten komputer i żebyśmy wszyscy poszli spać jak należy, do sypialni.

W ciągu dnia też siedzi i stuka, a przecież my ze Stefanem za dnia potrzebujemy dużo snu. Kryjemy się więc w sypialni, a trzeba Wam wiedzieć, że w upalne dni jest to najcieplejsze pomieszczenie w całym domu. Zwłaszcza rano panuje tam istna parówa. Kładziemy się więc na podłodze pod łóżkiem, bo tylko tam można liczyć na chłodzący prąd powietrza i modlimy się, żeby w przerwie swoich zajęć nie przychodziła co chwilę sprawdzać, co robimy, nie smyrała nas w wystające spod narzuty stopy i nie pytała, co tak ciągle śpimy. Śpimy, bo tak. Zawsze spaliśmy w ciągu dnia, a że była tego nieświadoma, bo jej całymi dniami nie było, to już nie nasza wina.

Jej obecność w domu ma też pewne zalety. Obiad dostajemy dużo wcześniej, niż dotychczas. Czasem udaje się go wynegocjować nawet o drugiej. Już nie musimy przepychać się przy automatycznej misce, której jedna komora otwiera się szybciej niż druga. Zostawiała nam często obiad w tej misce, jeśli miała godzinami nie wracać do domu. Mamy też praktycznie nieograniczony dostęp do otwartego balkonu, choć i tak korzystamy z niego tylko wczesnym rankiem i po południu, bo w ciągu dnia - patrz wyżej - śpimy.

Mówi, że teraz najbardziej chciałaby być na swoim, chociaż gdyby jakaś przyjemna fabryka zaproponowała, żeby przychodziła na cały dzień, to też rozważyłaby taką opcję. Nam ze Stefanem jest generalnie wszystko jedno (chociaż obiad o drugiej to jednak niezaprzeczalna korzyść). Cokolwiek jednak będzie robiła, niech robi tak, żeby wystarczyło na kulki i saszetki.

Muszę w przerwach między spaniem, jedzeniem i bywaniem na balkonie mieć ją na oku i stać na straży domowego budżetu. W ostateczności zostanę jej osobistym asystentem.


10 komentarzy:

 1. Musicie zrozumieć, że Pańcia pisze, jak widzę, bardzo ważną rozprawę naukową. Co więcej kochane kotki, trzeba jej dzielnie asystować, pomagać, wspierać i dać czasem pomiziać te stópersiki wystające spod narzuty. Niech się dziewczyna trochę odstresuje. :)
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć kocie brytyjski, Dziubulku, dodałam Cię do naszej kociej czytelni :) Rozprawa naukowa to nie była, ale za to całkiem obszerne tłumaczenie. Koty wspierają dzielnie w pracy, lubią na klawiaturę się zwalić, Stefan któregoś razu dopisał coś do tłumaczenia, a Teofil wcisnął ENTER na Facebooku. Nie ma nudy ;)

   Usuń
 2. Fajnie wygląda przy butach z podniesioną wargą :).. Wrrrr! :)... Powodzenia w tym co robisz :), oby się udało być na swoim!...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, ze ta mina może być następstwem usunięcia górnego kła ;) Nie dziękuję na wszelki wypadek, też bardzo chciałabym, by się udało. :)

   Usuń
 3. a co to za minka z jednym ząbkiem? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie miny robią koty, które nie maja górnego kła ;)

   Usuń
 4. A balkon macie zabezpieczony? Bo jeszcze drugi kieł pójdzie na straty i wtedy, Teofilu, możesz wyglądać bardziej symetrycznie, a co za tym idzie mniej interesująco, a tego chyba byś nie chciał? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bądźcie dzielne kociaki :) Ten obiad na czas to duża zaleta pobytu Waszej Pani w domu :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki asystent to skarb :-))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń